Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

                    wielkopolskie

English 
baner

Aktywne lato na wsi

28.06.2017

Wakacje to czas wypoczynku, beztroski i relaksu. Planując urlop warto uwzględnić ofertę turystyki wiejskiej. W naszym biuletynie prezentujemy krótki przegląd wydarzeń odbywających się w najbliższym czasie w Wielkopolsce. Co je łączy? Fakt, że wykorzystują infrastrukturę powstałą ze środków PROW na lata 2007-2013. Przyjrzymy się, w jaki sposób zrealizowane projekty pomagają aktywnie spędzić czas. Proponujemy udział w rajdach rowerowych oraz imprezach plenerowych, nie zapominając o  atrakcjach dla najmłodszych.

Już od 3 lipca zapraszamy do Bralina (powiat kępiński), gdzie miejscowy ośrodek kultury organizuje tzw. „Tęczowe Wakacje”. W świetlicy „Tęcza” w Bralinie przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych odbywać się będą zajęcia adresowane do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Na uczestników czekają zajęcia sportowe, plastyczne i techniczne, turnieje i konkursy. To doskonała alternatywa dla siedzenia w domu przed telewizorem. Świetlica „Tęcza” została wyremontowana wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego ze środków LEADER w ramach PROW 2007-2013.

9 lipca o godzinie 10 w Kołaczkowie koło Wrześni odbędzie się XXXVI Bieg o Złoty Kłos. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 km. Start i meta zawodów umiejscowione zostaną przed dworkiem Reymonta, wyremontowanym dzięki dofinansowaniu z PROW 2007-2013.
22 i 23 lipca warto wybrać się do Chrzypska Wielkiego, gdzie zorganizowane zostaną XXIX Dni Wędzonej Sielawy. W tych dniach z pewnością nie zabraknie atrakcji muzycznych, sportowych i kulinarnych. 29 lipca w Nekli (powiat wrzesiński) na terenie skateparku, wybudowanego w ramach projektu dofinansowanego z PROW, odbędzie się IV edycja zawodów skaterów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nekla. Z kolei w ostatnią niedzielę lipca na plaży we Wrzeszczynie (gmina Wieleń) rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej połączony z festynem rodzinnym. Teren, na którym odbędą się zawody zagospodarowano dzięki dotacji unijnej uzyskanej w poprzedniej perspektywie programowej.

Sierpień również obfitował będzie w ciekawe wydarzenia. 5 sierpnia zorganizowany zostanie „Dzień Dębu” w Dębogórze (gmina Wieleń), czyli spotkanie rodzin dębogórskich. Dzień później w Sierakowie można podziwiać zmagania zawodników rywalizujących w turnieju „Puszcza Notecka CUP”, a 10 sierpnia w Kwilczu zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach modelarskich pt. „Kwilcz latem lata”.
13 sierpnia w Pobórce Wielkiej (powiat pilski) w Regionalnym Centrum Sadownictwa, wyremontowanym ze środków pochodzących z unijnej dotacji, odbędą się uroczyste obchody 590-lecia miejscowości. Fanów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu zachęcamy z kolei do wzięcia udziału w IV Rajdzie Rowerowym na terenie gminy Miedzichowo (powiat nowotomyski). Rowerzyści rozpoczną zmagania 19 sierpnia o godzinie 9. Ruszą 35-kilometrowym szlakiem, którego początek zaplanowano na boisku wielofunkcyjnym w Miedzichowie, powstałym dzięki dofinansowani z Funduszy Europejskich.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009