Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

                    wielkopolskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

WARSZTATY DLA WŁAŚCICELI GOSPODARSTW

15.11.2012

Zostały jeszcze wolne miejsca na bezpłatne warsztaty dla właścicieli gospodarstw agroturystycznych z Wielkopolski. Podczas zajęć, uczestnicy poznają podstawy  marketingu, pisania biznesplanów oraz tworzenia sieci agroturystycznej. Cykl spotkań organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego odbywa się
w ramach projektu „Agroturystyka – współpraca w sieci”.
Projekt organizowany jest dla przedstawicieli gospodarstw agroturystycznych oraz samorządów i lokalnych grup działania z całej Wielkopolski. Głównym założeniem warsztatów jest nawiązanie współpracy pomiędzy pojedynczymi gospodarstwami i tworzenie przez nie wspólnej oferty.
- Taka przemyślana, spójna i ciekawa oferta nie tylko promuje grupę gospodarstw czy produkty turystyczne, ale przede wszystkim region, z którego one pochodzą, a przez to i całą, piękną Wielkopolskę – mówi Tomasz Bugajski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Podczas warsztatów wykładowcy przekonują uczestników, by ci zamiast ze sobą konkurować zaczęli współpracować właśnie w sieciach agroturystycznych. Słuchacze poznają też tajniki wiedzy z zakresu przygotowania i doboru materiałów promocyjnych czy podstawowych zasad prowadzenia stron internetowych. Dowiadują się również jak w profesjonalny sposób obsługiwać swoich klientów. Wielkopolski Urząd Marszałkowski przygotował łącznie pięć spotkań dla wszystkich zainteresowanych osób. W trzech pierwszych udział wzięło ponad 100 osób reprezentujących nie tylko pojedyncze gospodarstwa agroturystyczne, ale też lokalne lokalne działania i samorządy.
Ostatnie dwa spotkania odbędą się w subregionie leszczyńskim i konińskim. Już 19 listopada zaplanowano warsztaty w gospodarstwie agroturystycznym „FOLWARK MILA”, a 27 listopada w gospodarstwie agroturystycznym „ZACISZE”.
Chętni do udziału w tych spotkaniach mogą zgłaszać się drogą elektroniczną: ksow@umww.pl lub faksem 61 62 66 069. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 61 626 60 46.
Projekt realizowany jest w ramach Planu Działania Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Wielkopolskiego na lata 2012-2013.
 fot.STI

 fot. STI

 fot. STI


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009