Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

                    wielkopolskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

CENNE NAGRODY ZA PLAN BUDOWY SIECI AGROTURYSTYCZNEJ

26.11.2012

MASZ GOSPODARSTWO? WEŹ UDZIAŁ W KONKURSACH!

Nagrody o wartości nawet dziesięciu tysięcy złotych wygrać można
w konkursach organizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego dla właścicieli gospodarstw agroturystycznych w regionie Wielkopolski. W ten sposób Urząd Marszałkowski chce zachęcać gospodarzy do budowy sieci agroturystycznej i pokazywania najlepszych praktyk
w wykorzystaniu środków z funduszy europejskich.
W ramach projektu „Agroturystyka – współpraca w sieci” Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przygotował trzy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, gdzie za pierwsze miejsce zdobyć będzie można nagrodę o wartości nawet 10 tysięcy złotych. Dwa konkursy przeznaczone są dla właścicieli wielkopolskich gospodarstw agroturystycznych, a konkurs trzeci skierowany został do dziennikarzy regionalnych i lokalnych mediów.
UNIA DAŁA TOBIE PIENIĄDZE? POCHWAL SIĘ!
- Pierwszy z konkursów pt: „Moje agro-gospodarstwo, moja Unia” przeznaczony jest dla tych, którzy z pomysłem i sukcesem wykorzystali pieniądze europejskie – mówi Tomasz Bugajski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - Celem tego konkursu jest m.in. pokazanie możliwości wykorzystania tych funduszy na rozwój agroturystyki i przez to zachęcenie innych właścicieli pojedynczych gospodarstw agroturystycznych do starania się o środki europejskie.
Konkurs pt. „Moje agro-gospodarstwo, moja Unia” jest skierowany do właścicieli gospodarstw agroturystycznych, które uzyskały i zgodnie
z dokumentacją wykorzystały fundusze europejskie. Prawo zgłaszania projektów do konkursu przysługuje beneficjentom projektów współfinansowanych z poakcesyjnych funduszy Unii Europejskiej, począwszy od dnia 1 maja 2004 roku. Warunkiem udziału w Konkursie jest zakończenie projektu współfinansowanego ze środków UE przed upływem terminu składania formularzy zgłoszeniowych do konkursu.

TRZEBA MIEĆ POMYSŁ
Drugi konkurs pt. „Agroturystyka w sieci. Mamy plan” przeznaczony jest dla grup gospodarstw, lokalnych grup działania i samorządów, które razem przygotują plan budowy i działania sieci agroturystycznej. - Podstawowym celem tego konkursu jest wyróżnienie najciekawszych planów na budowę
i rozwój sieci agroturystycznych oraz współpracy pomiędzy poszczególnymi gospodarstwami agroturystycznymi i tworzenia przez nie „sieci” współpracy – mówi T. Bugajski. - Chcemy też zainteresować właścicieli gospodarstw agroturystycznych budową i rozwojem lokalnych sieci agroturystycznych.
Plan zgłoszony do konkursu powinien zawierać opis wspólnego działania co najmniej trzech funkcjonujących na terenie Wielkopolski gospodarstw agroturystycznych, które zdecydowały się na utworzenie lokalnej sieci agroturystycznej. W tym konkursie również przewidziani nagrodę główną
o wartości 10 tysięcy złotych, którą zwycięzcy będą mogli przeznaczyć na wdrożenie wyróżnionego planu.
KONKURS DLA DZIENNIKARZY
Urząd Marszałkowski przygotował także konkurs dla dziennikarzy wielkopolskich mediów. Celem konkursu jest wyróżnienie najciekawszych materiałów dziennikarskich, które dotyczą rozwoju i promocji wielkopolskiej agroturystyki oraz współpracy pomiędzy poszczególnymi gospodarstwami agroturystycznymi i tworzenia przez nie „sieci” współpracy.
-  Ważne jest też zainteresowanie dziennikarzy lokalnych mediów tematyką funduszy przeznaczonych na rozwój agroturystyki w regionie i budowa świadomości w środowisku dziennikarskim w zakresie wykorzystania środków unijnych w tym zakresie – mówi Emilia Dunal, Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWW.
Konkurs jest skierowany do dziennikarzy radiowych, prasowych i telewizyjnych publikujących swe materiały w mediach wielkopolskich oraz do dziennikarzy serwisów internetowych. Nagrodą główną w tym konkursie jest pięć tysięcy złotych.

NAGRODY PRZED SEZONEM
Regulaminy konkursów znaleźć można na stronie www.wielkopolskie.ksow.pl w zakładce „Agroturystyka”. Szczegółowe informacje można również uzyskać pod numerem telefonu 61 626 60 46 lub mailowo: ksow@umww.pl.
Wyniki wszystkich konkursów znane będą w pierwszej połowie przyszłego roku, a więc jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Informacje znaleźć można na stronie www.wielkopolskie.ksow.pl lub na http://www.facebook.com/agroturystykawielkopolska.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009