Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

                    wielkopolskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Sołecka Nike” dla najlepszych w konkursie „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”

08.07.2015

W niedzielę 5 lipca podczas drugiego dnia konferencji pod nazwą „Wiejska Polska” zostały ogłoszone wyniki III edycji konkursu – „Fundusz sołecki najlepsza inicjatywa”. Nagrody i dyplomy tegorocznym laureatom konkursu, który odbywał się w dwóch kategoriach, wręczył Krzysztof Grabowski - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego w 2015 roku był po raz trzeci wspólnie z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów współorganizatorem konkursu skierowanego do sołectw, które podejmują inicjatywy społeczne z wykorzystaniem funduszu sołeckiego. Celem konkursu jest promowanie najlepszych projektów służących aktywizacji lokalnej społeczności, sfinansowanych w sołectwach w ramach funduszu sołeckiego. Nie mniej ważna jest wymiana informacji i promocja możliwości, jakie stworzyło wejście w życie ustawy o funduszu sołeckim. Konkurs przyczynia się również do identyfikacji i promocji najbardziej aktywnych mieszkańców terenów wiejskich, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej, a także podniesienie świadomości i aktywizację społeczności wiejskiej. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 26 wniosków, spośród których komisja konkursowa wyłoniła laureatów.


W kategorii I  Najciekawszy projekt sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego:
I miejsce zajął projekt: ,,Zachować tradycje - pokazać współczesność" zrealizowany przez sołectwo Żylice w gminie Rawicz,
II miejsce przypadło w udziale sołectwu Rożek Brzeziński w gminie Krzymów za projekt ,,Budowa boiska i zagospodarowanie placu wokół niego",
III miejsce zajął projekt ,,Ogrodzenie i zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Sokolnikach Gwiazdowskich w gminie Swarzędz.

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały projekty:
,,Biblioteka sąsiedzka w Śródce" - gmina Kleszczewo oraz ,,Festiwal bluesowy w delcie rzeki Prosny" zrealizowany przez sołectwo Skrzynki w gminie Grabów nad Prosną.

W kategorii II Najaktywniejszy mieszkaniec wsi:
I miejsce zajęła Pani Ewa Ratajczak, dyrektorka Zespołu Szkół Podstawowych w Zębowie w gminie  Lwówek,
II miejsce zajęła Pani Krystyna Zaporowska, sołtyska Żylic w gminie Rawicz,   
III miejsce zajęła Gabriela Iglińska, sołtyska Sokolnik Gwiazdowskich w gminie Swarzędz.

Laureaci pierwszych miejsc obydwu kategorii konkursu otrzymali, jako dowód szczególnego uznania efektów aktywności społecznej, statuetki „Sołecka Nike”.  
Nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane w ramach realizacji Planu Działania Sekretariatu Regionalnego KSOW Województwa Wielkopolskiego na lata 2014 - 2015 z Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.   
Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009