Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

                    wielkopolskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Goście z Korei poznają Wielkopolskę

05.10.2015

W dniach 17 września – 7 października 2015 roku, w ramach „Wielkopolskiej Akademii Samorządności”, na stażu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego przebywa dwóch przedstawicieli regionu partnerskiego Chungcheongam-do z Korei Południowej. Reprezentują oni Chungcheongnam-do Agriculture and Extension Services (CNARES) - instytucję bezpośrednio podporządkowaną administracji regionalnej, zajmującą się m.in. prowadzeniem badań naukowych oraz prac wdrożeniowych związanych z udoskonalaniem produkcji rolniczej.

Tematyka stażu obejmuje rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich, a także realizowane przez Samorząd Województwa programy i inicjatywy w tym zakresie.

1 października koreańscy stażyści odbyli wizytę studyjną na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania „Gościnna Wielkopolska”. W trakcie pobytu zaprezentowane zostały przykłady projektów i inicjatyw – tzw. „dobrych praktyk”, realizowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, których celem jest m. in. poprawa warunków życia na obszarach wiejskich i podnoszenie ich atrakcyjności; zachowanie i promocja regionalnego dziedzictwa kulturowego czy rozwój turystyki wiejskiej i agroturystyki jako przykładu nierolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.  

Mnóstwa wrażeń i inspiracji dostarczyły gościom m. in. wizyta w siedzibie Biura LGD w Pępowie, w gospodarstwie agroturystycznym „Wojciechówka” w Pakosławiu, w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi czy w słynnym, dzięki ekranizacji „Pana Tadeusza”, Soplicowie.

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009