Nasze regionalne bogactwo na stoły! Pomidor

Wielkopolska Izba Rolnicza wspólnie z partnerami zaprasza na wydarzenie pn. „Nasze regionalne bogactwo na stoły! Pomidor”. To już czwarta z zaplanowanych sześciu imprez promocyjnych, których celem jest zwrócenie uwagi konsumentów na produkty pochodzące z lokalnych gospodarstw i od miejscowych przetwórców. Wydarzenie odbędzie się 12 września w miejscowości Rogożewo w Gminie Jutrosin.

 

Spotkanie zorganizowane zostanie na plantacji doświadczalnej Pana Leszka Chudziaka, gdzie można będzie obejrzeć i porównać kilkadziesiąt odmian pomidora. W ramach operacji przygotowany zostanie jarmark produktów lokalnych oraz degustacje potraw z pomidorem w roli głównej.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali lokalni producenci, koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia. W trakcie wydarzenia będzie uzyskać porady z zakresu sprzedaży bezpośredniej i prowadzenia działalności w ramach grup producentów rolnych (punkt informacyjny). Ważnym elementem realizacji operacji jest także konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z pomidorów.

 

Operacja „Nasze regionalne bogactwo na stoły!” dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W najbliższych tygodniach odbędą się kolejne imprezy koncentrujące się wokół buraka oraz ziemniaka. Szczegóły dostępne będą na stronie internetowej www.wir.oirg.pl oraz na profilu WIR na FB