„Nasze regionalne bogactwo na stoły! Ziemniak”

Wielkopolska Izba Rolnicza wspólnie z partnerami zaprasza na wydarzenie pn. „Nasze regionalne bogactwo na stoły! Ziemniak”. To już ostatnia z cyklu imprez promocyjnych realizowanych w ramach operacji „Nasze regionalne bogactwo na stoły!” Wydarzenie odbędzie się 11 października w Ostrzeszowie na terenie Zespołu Szkół nr 2.

 

 

W ramach operacji przygotowany zostanie jarmark produktów lokalnych oraz degustacje potraw z ziemniaków. W spotkaniu wezmą udział lokalni producenci i przetwórcy oraz koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia a także uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr w Ostrzeszowie. Przygotują oni stosika wystawowe promujące lokalne produkty i inicjatywy służące propagowaniu krótkiego łańcucha dostaw. W trakcie wydarzenia będzie można uzyskać porady z zakresu sprzedaży bezpośredniej i prowadzenia działalności w ramach grup producentów rolnych (punkt informacyjny). Ważnym elementem realizacji operacji jest także konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaków.

 

Operacja „Nasze regionalne bogactwo na stoły!” dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Relacje z poprzednich imprez realizowanych w ramach cyklu, można znaleźć na stronie internetowej www.wir.oirg.pl oraz na profilu WIR na FB.